Dołącz do czytelników
Brak wyników

Komentarze ekspertów

11 grudnia 2019

Jak zadbać o bezpieczeństwo w ruchu pieszych w zakładzie produkcyjnym? Rozwiązaniem są drabiny pionowe i specjalne

0 157
W zakładach przemysłowych, w których ruch pieszych spotyka się z transportem kołowym, nietrudno o wypadek. Dlatego jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest taka organizacja komunikacji, by zminimalizować ryzyko potrącenia pieszego przez jezdne maszyny, wózki widłowe dostarczające komponenty do produkcji czy inne wózki jezdniowe zapewniające ciągłość procesu wytwórczego.

Marek Banach, ekspert firmy KRAUSE

Jak zadbać o bezpieczeństwo w ruchu pieszych w zakładzie produkcyjnym? Rozwiązaniem są drabiny pionowe i specjalne

W zakładach przemysłowych, w których ruch pieszych spotyka się z transportem kołowym, nietrudno o wypadek. Dlatego jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest taka organizacja komunikacji, by zminimalizować ryzyko potrącenia pieszego przez jezdne maszyny, wózki widłowe dostarczające komponenty do produkcji czy inne wózki jezdniowe zapewniające ciągłość procesu wytwórczego. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań są usytuowane wysoko nad podłożem ciągi komunikacyjne. Jak zapewnić pracownikom bezpieczny do nich dostęp?

Praca w zakładzie produkcyjnym obarczona jest dużym ryzykiem zawodowym. Do najważniejszych zagrożeń dla zdrowia i życia pracowników zalicza się przeciążenie układu ruchowego, wynikające z mało ergonomicznych stanowisk pracy, choroby słuchu spowodowane ciągłym hałasem czy wszelkiego rodzaju urazy, do których dochodzi w kontakcie z niebezpiecznymi narzędziami pracy. Sytuacji nie poprawia wszechobecny w branży przemysłowej pośpiech, który często prowadzi do przewlekłego stresu i zmęczenia. Ale zagrożeniem dla pracowników mogą być także wszelkie pojazdy, poruszające się po terenie fabryki, oraz gęsta zabudowa parku maszynowego. W sytuacji nieprawidłowej organizacji r...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy