Kluczowa rola technologii napędowej dla przyszłości branży produkcyjnej

Artykuły

Wraz ze wzrostem popytu branża wytwórcza będzie musiała polegać w coraz większym stopniu na solidnej i niezawodnej technologii napędowej, stanowiącej podstawę przyszłego rozwoju produkcji. Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem wyjaśnia, dlaczego inżynierowie i kierownicy zakładów muszą mieć pewność, że ich technologia napędowa jest odpowiednia do danego zastosowania, biorąc pod uwagę fakt, że przemysł wciąż ewoluuje w kierunku inteligentniejszych, bardziej ekologicznych i wydajniejszych procesów produkcyjnych.

Działanie systemów przemysłowych na całym świecie jest uzależnione od napędów i silników. Napęd jest odpowiedzialny za odbieranie i zarządzanie energią elektryczną dostarczaną do silnika na najbardziej podstawowym poziomie. Rozwiązania napędowe, sterując momentem obrotowym i prędkością, zapewniają kontrolę procesu i wydajność dla systemów, takich jak wentylatory, sprężarki, pompy i przenośniki, które są wykorzystywane w zastosowaniach przemysłowych na całym świecie. W miarę jak rozwój automatyzacji staje się coraz bardziej widoczny, rośnie zapotrzebowanie na wydajną i efektywną technologię napędową.

REKLAMA

​​

Dzięki optymalizacji procesów przenoszenia mocy operatorzy korzystają z niższych kosztów operacyjnych i mniejszego zużycia energii. Przy wielu systemach i opcjach dostępnych na rynku, konieczne jest określenie odpowiedniego typu sprzętu, aby zwiększyć dokładność i produktywność procesów.

Wybór odpowiedniego układu napędowego

Wybierając odpowiedni system napędowy do danej aplikacji, inżynierowie muszą wziąć pod uwagę kluczowe zal...

Artykuł jest dostępny w całości tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałow pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy