Dołącz do czytelników
Brak wyników

Obiekt i media

16 marca 2021

NR 1 (Styczeń 2021)

Precyzyjna kompletacja dzięki automatyzacji

0 163

W sektorach handlu elektronicznego, dystrybucji i produkcji presja konkurencyjności napędza zapotrzebowanie na sprawniejszą i bardziej precyzyjną realizację zamówień.

Aby sprostać wymaganiom klientów, coraz większa liczba dystrybutorów i scentralizowanych magazynów poszukuje lepszych rozwiązań w zakresie zarządzania zapasami. Celem jest wykorzystanie połączenia technologii automatyzacji i usprawnionych procesów przepływu pracy, aby skrócić czas potrzebny na kompletację, pakowanie i wysyłkę towarów. Takie podejście może pomóc magazynom i centrom dystrybucji przezwyciężyć wiele problemów związanych z tradycyjnym modelem magazynowania i pobierania towarów.
Proces ręcznego pobierania i kompletacji wysoce zindywidualizowanych zamówień w magazynie lub scentralizowanym centrum dystrybucyjnym jest niezwykle praco- oraz czasochłonny i zazwyczaj wiąże się z koniecznością przemieszczania się pracowników po całym obiekcie (czasami pomiędzy kilkoma piętrami) przez wiele godzin. Pracownicy ręcznie pobierają artykuły, wyszukując je na podstawie unikalnych kodów SKU, a następnie transportują każde zamówienie do strefy wysyłki. Zwiększenie zatrudnienia tylko potęguje problem. Tłok na hali powoduje spadek wskaźników kompletacji, ponieważ pracownicy tracą czas na oczekiwanie, a im liczniejszy personel, tym bujniejsze życie towarzyskie, a co za tym idzie – mniejsza produktywność.

Efektywne rozwiązania dzięki automatyzacji


Zastosowanie zautomatyzowanych rozwiązań opartych na oprogramowaniu, takich jak wertykalne regały karuzelowe i wind...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy