Dział: Obiekt i media

       

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Dlaczego BMS ma ogromny wpływ na zużycie energii w budynku?

Building Management System (w skrócie BMS) to rozwiązanie, którego celem jest efektywne sterowanie instalacjami oraz urządzeniami technicznymi w budynku. Podstawowe zadanie BMS to minimalizacja kosztów eksploatacji budynku przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu jego użytkownikom.

Czytaj więcej

Optymalizacja kosztów w fabryce dzięki odpowiedniemu systemowi wentylacji przemysłowej

Osoby kierujące pracą zakładów produkcyjnych nieustannie szukają sposobów na zwiększenie wydajności oraz możliwości obniżenia kosztów. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że rozwiązaniem obu problemów może być poprawa warunków klimatycznych w miejscu pracy. Odpowiednia temperatura, wilgotność i jakość powietrza oraz oświetlenie to klucz do większych oszczędności i zysków w fabryce.

 

Czytaj więcej

Wykorzystanie nowoczesnych systemów wizyjnych w zakładzie produkcyjnym

Pojawienie się na rynku automatycznych systemów wizyjnych przyniosło zakładom przemysłowym nowe narzędzia wykorzystywane głównie do monitorowania jakości i detekcji wad produkowanych obiektów. Tego typu rozwiązania z powodzeniem stosowane są obecnie we wszystkich gałęziach przemysłu. Gdzie w pełni możemy wykorzystać systemy wizyjne i jakie jeszcze zadania mogą być realizowane za ich pośrednictwem? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Czytaj więcej

Inwestycja firmy igus otwiera drogę dla innowacyjnej technologii recyklingu tworzyw sztucznych

Pionier HydroPRS, firma Mura Technology, rozpoczyna w Wielkiej Brytanii budowę pierwszego na świecie, komercyjnie działającego zakładu recyklingu tworzyw sztucznych metodą hydrotermiczną

Czytaj więcej

THE FRESH FACTORY – sposób na poprawę bezpieczeństwa procesów produkcyjnych

Bezpieczeństwo procesów produkcyjnych zależy od zdrowia i kondycji ludzi oraz sprawności maszyn i urządzeń. Te z kolei w dużej mierze wynikają z warunków klimatycznych panujących w hali produkcyjnej. Dlatego powstał program THE FRESH FACTORY, który pozwala zaprojektować i wdrożyć rozwiązania gwarantujące poprawę bezpieczeństwa na produkcji.

Czytaj więcej

Jak wyeliminować straty energii sprężonego powietrza i poprawić rachunek ekonomiczny?

Urządzenia pneumatyczne odgrywają w nowoczesnych systemach technicznych ważną rolę. Duża liczba obecnie budowanych maszyn ma mniej albo bardziej rozbudowane pneumatyczne podsystemy napędowe, a w wielu z nich, oprócz pneumatycznych podsystemów sterowania, stanowią ich najważniejszą część roboczą. 

Czytaj więcej

Powietrze wolne od zanieczyszczeń

Oferowane przez HITEXA® urządzenia do aktywnej sanityzacji i oczyszczania powietrza wykorzystują technologię fotohydroksylacji PHT (Photon Hydroxylation Technology), która w swym działaniu wykorzystuje proces fotokatalitycznego utleniania.

Czytaj więcej

Tanie chłodzenie i wentylacja

Klimatyzatory ewaporacyjne to ekologiczny i tani sposób na ochłodzenie i wentylowanie obiektów. Urządzenia chłodzą poprzez przemianę adiabatyczną powietrza w kontakcie z wodą, która zrasza celulozowe panele urządzeń.

Czytaj więcej

Jak zadbać o bezpieczeństwo dostawy ciepła?

W latach 90. ubiegłego wieku, po przemianach ustrojowych, polskie ciepłownictwo uzyskało dostęp do nowych technologii. W zakresie dystrybucji ciepła pojawiły się rurociągi preizolowane. W porównaniu do obowiązujących wcześniej konstrukcji kanałowych mają one wiele zalet, począwszy od szybkości realizacji, poprzez zmniejszenie strat ciepła, a skończywszy na możliwości kontroli stanu izolacji. 

Czytaj więcej

THE FRESH FACTORY – wentylacja przemysłowa poziom wyżej

Podstawową funkcją systemu wentylacji przemysłowej jest wymiana powietrza oraz rozrzedzanie lub usuwanie zanieczyszczeń i ciepła powstających w procesie produkcji. W czasach pandemii odpowiednia wymiana i dostarczanie świeżego powietrza staje się jeszcze bardziej kluczowa. 

Czytaj więcej

Obowiązkowy audyt energetyczny z 2017 r. – ile przedsiębiorstw wywiązało się z jego przeprowadzenia?

Do 31 stycznia 2018 r. Urząd Regulacji Energetyki musi powiadomić ministra energii o liczbie przeprowadzonych audytów energetycznych dużych przedsiębiorstw i o tym, jakie wynikają z nich możliwości oszczędzania energii. Jakie dane przekaże ministrowi i co to znaczy dla dużych przedsiębiorstw?

Czytaj więcej