Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

9 lutego 2021

Ważne są nowe technologie

0 362
Trwa realizacja projektu badawczo-rozwojowego związanego z opracowaniem i uruchomieniem w Odlewni Kutno „zintegrowanej technologii obróbki mechanicznej cienkościennych odlewów żeliwnych o skomplikowanym kształcie i rozwiniętej powierzchni, wspartej zaawansowanymi technikami kontroli jakości”.

Finalizowana jest umowa na dostawę maszyn CNC do obróbki mechanicznej, które będą wykorzystywane do badań przemysłowych. Kompletne gniazdo obróbcze ma zostać dostarczone w maju tego roku.

Odlewnia Żeliwa Kutno jest częścią grupy Luma Automation, która skupia spółki specjalizujące się w zaawansowanych technologiach produkcji oraz obróbki metali. Spółka wytwarza produkty rdzeniowe i bezrdzeniowe z żeliwa szarego i żeliwa sferoidalnego.

– Odlewnictwo to jedna z najważniejszych gałęzi współczesnego przemysłu i gospodarki – podkreśla Rafał Durkiewicz, wiceprezes zarządu Odlewni Kutno. – Odlewane przez nas elementy znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle motoryzacyjnym, budowlanym, leśnym oraz rolnictwie, przemyśle chemicznym, spożywczym, wydobywczym, i energetyce, w tym również w odnawialnych źródłach energii, oraz praktycznie we wszystkich sektorach transportu. Znajdziemy je również w naszych domach. Kluczem do sukcesu w dzisiejszej, bardzo szybko zmieniającej się gospodarce jest umiejętność produkcji odlewów o wysokiej wartości, ale często bardzo skomplikowanych – zapewnia.

Trudny rok, obiecująca przyszłość

Według branżowego magazynu „Foundry Trade Journal” pandemia koronawirusa spowodowała spadek liczby zamówień w europejskich, a więc również i w polskich odlewniach oraz zakłócenia w łań...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy