Automatyzacja maszyn – rozwiązania firmy SEW-EURODRIVE

„Dzisiejsze maszyny muszą być przygotowane do wymagań, które stawia nam jutro”

Utrzymanie ruchu Technologie Automatyzacja i robotyzacja

Przegląd aktualnych trendów 

Przezbrajanie maszyn, dostosowywanie ich do nowych wymagań, konieczność szybkiego reagowania – automatyzacja maszyn oznacza zmienność oraz zrozumienie aktualnych trendów.

REKLAMA

​​

Zrównoważona automatyzacja

Zrównoważona automatyzacja oznacza dla nas unikanie marnotrawstwa, łatwiejsze wprowadzanie zmian technologicznych czy produktowych, stosowanie trwałych komponentów i myślenie o przyszłości w kategoriach efektywności energetycznej. Ważną rolę odgrywają również usługi serwisowe. Naprawiamy i wymieniamy tylko te komponenty, które tego wymagają. Pozostałe komponenty systemu pozostawiamy bez zmian, przyczyniając się w ten sposób do wydłużenia cyklu życia produktów.

Cyfryzacja produkcji

Oferujemy gotowe moduły oprogramowania, które umożliwiają szybsze uruchomienie maszyny. Dostarczamy również software, który sprawia, że maszyna może się sama monitorować. Aplikacje przyszłości nie znają żadnych granic.

Modułowa architektura maszyn

Sztywna konstrukcja linii produkcyjnej daje ograniczone możliwości dostosowania do nowych produktów lub formatów. Kto chciałby korzystać z zalet inteligentnej fabryki, ten od samego początku powinien inteligentnie zaprojektować swoją maszynę.

Inteligentne połączenie maszyn

Aby w dziale produkcji, w obrębie złożonej linii technologicznej zapewnić prawidłową komunikację, niezbędne jest połączenie sieciowe pomiędzy poszczególnymi komponentami. Aby wdrożyć tego typu integrację w możliwie najprostszy sposób, potrzebne jest elastyczne środowisko komunikacyjne.

Produkcja na żądanie

Produkcję na zapas należy zastąpić wytwarzaniem wyłącznie zamówionych produktów. Oznacza to, że należy zrezygnować z produkcji masowej na rzecz inteligentnego sterowania maszynami wyposażonymi w otwarte interfejsy wszystkich stosowanych systemów.

Indywidualizacja produkcji od pojedynczej sztuki

Życzenia konsumentów stają się coraz bardziej wyszukane. To sprawia, że niezbędne jest dziś zastosowanie inteligentnych maszyn produkcyjnych z maksymalną cyfryzacją i automatyzacją procesów. W ten sposób będzie można reagować na konieczność szybkich zmian formatu czy nadchodzących trendów.

Twoja branża – nasze doświadczenie

Wymagania stawiane zautomatyzowanym procesom produkcyjnym różnią się nie tylko w zależności od branży, ale również w ramach jednej branży. Wytwarzanie, pakowanie i transport przy uwzględnieniu wagi, rozmiaru czy objętości – przejścia między procesami w produkcji można wydajnie zaprojektować tylko wtedy, gdy łączą się one w sposób automatyczny.

Nasza oferta – szybsza droga do gotowej maszyny

Nasz modułowy system automatyki MOVI-C® oferuje wiele możliwości szybkiego zautomatyzowania różnych maszyn oraz błyskawiczną realizację projektów automatyzacji. Jako niezawodny partner chcemy zapewnić naszym klientom jeszcze więcej udogodnień. Dzięki milionom możliwych kombinacji w ramach naszego portfolio produktów i predefiniowanych rozwiązań automatyzacji stawiamy kolejny krok w przyszłość.

Twoje korzyści

Współpraca oparta na partnerstwie. Nie jesteśmy tylko usługodawcą, ale również niezawodnym partnerem. Wspólnie z naszymi klientami znajdujemy najlepsze rozwiązanie, które jest dostosowane do ich indywidualnych potrzeb.
Kompletne rozwiązania od jednego dostawcy. SEW-EURODRIVE dysponuje największym portfolio produktów w zakresie automatyzacji maszyn i posiada specjalistyczny branżowy know-how.
Globalna firma – lokalne wsparcie. Zawsze jesteśmy blisko naszych klientów. 
Dostosowanie do różnych aplikacji. Twój niezawodny partner do realizacji specjalistycznych rozwiązań automatyzacji maszyn.

Przypisy