Dołącz do czytelników
Brak wyników

Jelenia Plast inwestuje w rozwój z wykorzystaniem technologii dźwignicowej ABUS

Artykuł | 14 grudnia 2020 | NR 6
0 68

Produkcja wielu różnorodnych elementów z tworzyw sztucznych jest wyzwaniem technologicznym i organizacyjnym. Integralną częścią takiego procesu są urządzenia dźwignicowe umożliwiające bardzo precyzyjne pozycjonowanie ładunków oraz charakteryzujące się wysoką niezawodnością. Właśnie z tych względów dynamicznie rozwijająca się u podnóża Karkonoszy spółka produkcyjna po raz kolejny wybrała markę ABUS.

 

Jelenia Plast to producent artykułów ogrodniczych i gospodarstwa domowego wykonanych z tworzyw sztucznych. Spółka działa w Polsce od 1992 r., a zwiększający się popyt na jej produkty zaowocował rozbudową zakładów w Jeleniej Górze o kolejne obiekty produkcyjne. Zakończony niedawno etap rozwoju stanowi wielomilionową inwestycję, w wyniku której powstają nowe miejsca pracy.

W Jelenia Plast elementy z tworzyw sztucznych produkowane są w technologii formowania wtryskowego. Stopień skomplikowania wytwarzanego kształtu determinuje masę stalowej formy wtryskowej, która waha się od 4 t do 25 t. Formy mocowane są we wtryskarkach specjalnymi zaczepami. Sprawny i precyzyjny montaż oraz demontaż form we wtryskarkach stanowią ważne czynniki dla zapewnienia ciągłości procesu produkcji. Taka operacja wymaga dużej dokładności w pozycjonowaniu ładunku o dużej masie. Zadaniom tym muszą sprostać urządzenia dźwignicowe – suwnice, będące niezbędnym elementem technologii.

W produkcji wykorzystywane są urządzenia dźwignicowe ABUS, które odznaczają się ważną dla Jelenia Plast niezawodnością. Wnioski z...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy