Outsourcing obsługi technicznej instalacji nieprodukcyjnych. Najnowsze trendy, korzyści i zagrożenia

Logistyka i magazynowanie

Usuwanie awarii maszyn i urządzeń, monitorowanie ich warunków pracy, okresowe inspekcje, przeglądy i naprawy, kalibracja urządzeń pomiarowych czy naprawa albo wymiana uszkodzonych podzespołów to procesy, które w przemyśle najczęściej trafiają w ręce outsourcera. Aby jednak zapewnić ciągłość pracy maszyn i urządzeń produkcyjnych, trzeba także zadbać o sprawną i systematyczną obsługę techniczną urządzeń nieprodukcyjnych, bez których żadne procesy w firmie nie mogą być realizowane. Które z nich najczęściej oddawane są w ręce outsourcera?

 

REKLAMA

​​

O outsourcingu mówi się przede wszystkim w kontekście działań usprawniających proces zarządzania firmą i wiążącej się z tym redukcji kosztów. Słuszność jego zastosowania potwierdza jedna, prosta zasada: ma być sprawniej, wygodniej i efektywniej. W przemyśle istotny jest outsourcing utrzymania ruchu, zapewniający ciągłość procesów produkcyjnych. Coraz więcej przedsiębiorstw powierza firmom zewnętrznym wszelkie procesy pomocnicze, włączając w to oprogramowanie, logistykę, serwis maszyn, energetykę przemysłową, uzdatnianie wody i kompleksową obsługę techniczną szeroko rozumianej infrastruktury dotyczącej wszelkich instalacji oraz urządzeń, zarówno produkcyjnych, jak i nieprodukcyjnych. Przed zleceniem takich działań poza struktury firmy warto dowiedzieć się, jakie zadania opłaca się powierzać firmom zewnętrznym, oraz poznać zalety i wady korzystania z usług firm outsourcingowych.

 

NAJGORĘTSZE TRENDY W OUTSOURCINGU W PRZEMYŚLE

Związek polskiego przemysłu z outsourcingiem ma wiele perspektyw. Jeden z trendów w outsourcingu przemysłowym wiąże się z energetyką. Odgrywa on niezwykle ważną rolę w sektorze t...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Służby Utrzymania Ruchu”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy