Dołącz do czytelników
Brak wyników

Służby utrzymania ruchu wybierają˛ czyszczenie suchym lodem

Artykuł | 22 grudnia 2020 | NR 4
0 59

Czyszczenie linii produkcyjnych to wyzwanie dla służb utrzymania ruchu. Pomimo wielu technologii, wspomagających firmy w utrzymywaniu czystości na produkcji, niejednokrotnie zdarza się, że część metod jest nieefektywna.

 

Wpływ na to mają skomplikowana budowa elementów wymagających czyszczenia, smary, oleje i przypalenia, ale również koszty, na które składają się potrzeby zakupu odpowiedniego sprzętu oraz niezbędne przestoje linii produkcyjnych na czas czyszczenia, które w branży spożywczej, jak i przemysłowej muszą być robione sukcesywnie, wiele razy w ciągu roku. Dlatego służby utrzymania ruchu decydują się na wybór czyszczenia suchym lodem, ze względu na przewagę korzyści nad kosztami.

Technologie czyszczenia suchym lodem znajdują zastosowanie w przypadku branż poszukujących skutecznego czyszczenia przemysłowego. Skuteczność technologii wynika z twardości granulatu suchego lodu, niskiej temperatury i wysokiego ciśnienia natrysku z maszyn. Cechuje je brak chemicznych odpadów, precyzja w dotarciu do najtrudniejszych miejsc oraz brak potrzeby zatrzymywania linii produkcyjnych. Jest to metoda o wiele skuteczniejsza od wszelkich innych, znanych w przemyśle metod czyszczenia. Przede wszystkim nie generuje wysokich kosztów inwestycyjnych, maszyny są bowiem coraz tańsze, mają zróżnicowane właściwości techniczne, a więc każda firma, w zależności od budżetu, może wybrać sprzęt dostosowany do swoich potrzeb. Jeśli chodzi o suchy lód, w ostatnich latach jego cena diametralnie się obniżyła, a przy dużej ilości czyszczeń zwiększa się potrzebna ilość lodu, co rów...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy