5 kroków właściwego gospodarowania – prepers dobrze przygotowany!

Utrzymanie ruchu

Walka o przetrwanie jest nieodłącznym elementem życia. Chcąc przetrwać, koniecznie się dobrze przygotować. Czasami szczęście to za mało, by zwyciężyć. Osoby nazywane prepersami są przygotowane na różnego rodzaju przeciwności, przygotowane, by przetrwać.

 

REKLAMA

​​

W skuteczności prepersów kluczowy element stanowi właściwe rozmieszczenie niezbędnego do przetrwania sprzętu. Czy to w przypadku globalnej katastrofy przyrodniczej, zagłady nuklearnej, czy ataku zombie ważne jest, by posiadać dokładnie „to”, co potrzebne w przypadku zagłady, ale i by wiedzieć, gdzie „to” się znajduje. Co z tego, że posiadam w domu zapasowy kanister z paliwem, jeżeli nie mam go wtedy, gdy muszę uciekać przed apokalipsą, a wskazówka w baku mojego samochodu wskazuje „0”! Podobnie jak w przypadku prepersów, w sytuacji oddziałów specjalnych zakładów produkcyjnych – UR-sów – ta taktyka sprawdza się równie dobrze. Dobrze przygotowany UR-s nie musi szukać potrzebnych narzędzi. On dokładnie wie, gdzie znajdują się niezbędne przybory czy części. Nie tylko jednak wie, ale posiada je w zasięgu umożliwiającym ich szybkie użycie. Ale jak można przygotować się do kataklizmu? Jakie kroki podjąć i jakie procedury wdrożyć, by w momencie wystąpienia awarii być na nią przygotowanym?

 

1S – SEGREGACJA

Najważniejszy krok to ustalenie, czego tak naprawdę będę potrzebował? Kiedy rozpoczynałem moją przygodę w obszarze służb utrzymania ruchu, wydawało mi się, że najlepiej jest, kiedy pracownik UR-u ma przy sobie wszystkie narzędzia. Przecież nie wiadomo, co mu się przyda. Awarie są różne. W moim pierwszym zespole panowało przeświadczenie, że najlepiej na wypadek awarii posiadać cały wózek z narzędziam...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Służby Utrzymania Ruchu”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy