Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły , Czyszczenie przemysłowe

6 sierpnia 2021

Kulisy sukcesu

0 210

Tor wyścigowy. Na podium, w blasku fleszy, stoi kierowca. W rękach trzyma puchar i szampana. Kibice wiwatują, dziennikarze szykują się do wywiadów. Zrobił to, udało mu się. Znów wygrał wyścig, w dodatku pobił swój poprzedni rekord. Czy zrobił to sam? Może za jego wynikiem stoi ktoś jeszcze?

Każdy, kto choć trochę interesuje się sportami motorowymi, wie, że za sukcesem zawodnika kryje się dużo więcej. Co? Oczywiście pojazd. Jednak nawet najlepszy samochód czy motocykl, kierowany przez wyjątkowego kierowcę, nie wygra wyścigu bez zespołu serwisowego. Ich ciężka praca często pozostaje niezauważana, a niesłusznie – to ich działania w dużej mierze przesądzają o sukcesie lub porażce.

Drogie Działy Utrzymania Ruchu – czy to przypadkiem nie brzmi znajomo? Czy nie zdarzyło się Wam obserwować sukcesy Produkcji – rekordy, przekraczanie planów, skracanie czasów – i zastanawiać się, dlaczego zapomina się o tych, którzy to umożliwili? O Was. O tych, których zadaniem jest naprawa usterek, zapobieganie awariom, utrzymanie maszyn i linii produkcyjnych w najlepszej możliwej kondycji. Wasza praca w dużej mierze przesądza o sukcesie lub porażce całego zakładu.

Skoro w sportach motorowych zespół serwisowy przypomina trochę Dział UR w przemyśle, poszukamy wspólnych rozwiązań, przyczyniających się do sukcesów w obydwu obszarach. Skupimy się na czyszczeniu – procesie nieodłącznie związanym z wszelkimi pracami serwisowymi i mechanicznymi.

Skutecznie

Potrzeba dokładnego usuwania zabrudzeń z różnego rodzaju części – czy to pojazdów, czy maszyn produkcyjnych – pojawia się co dzień w pracy każdego warsztatu – i serwisowego, i Działu UR. W obu przypadkach najczęstsze zabrudzenia to pozostałości smarów i olejów, nieraz zapieczone w wyniku pracy w wysokich temperaturach, a także zmieszane z dodatkami, takimi jak kurz, piasek, pył, cząstki węgla i inne substancje.

Zarówno w sportach motorowych, jak i w przemyśle, nie ma czasu na mozolne czyszczenie. Wszystko musi dziać się sprawnie, a także – oszczędnie. Sprawdzonym rozwiązaniem okazują się ręczne myjki warsztatowe BIO-CIRCLE GT. Czyszczenie części odbywa się w nich manualnie przy pomocy szczotki przepływowej, a dedykowany płyn myjący bez trudu oddziela zabrudzenia od powierzchni. Cząstki stałe oraz drobinki metali są wychwytywane przez system filtrów, a smary i oleje trafiają do zbiornika urządzenia, w którym są rozkładane przez naturalne mikroorganizmy. Dzięki temu kąpiel myjąca zachowuje skuteczność przez cały rok – zużycie płynu jest więc wielokrotnie niższe w porównaniu do tradycyjnie stosowanych kąpieli rozpuszczalnikowych. W dodatku mobilność myjki pozwala ją łatwo przemieszczać tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.

...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy