Dział: Rynek

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak nie wpaść w pułapki umów na systemy ERP?

W dzisiejszych czasach, gdy konkurencja na rynkach przemysłowych staje się coraz bardziej zaciekła, firmy muszą wykorzystać każdą możliwą przewagę, aby utrzymać swoją pozycję. Jednym z kluczowych narzędzi wspierających rozwój i efektywność w branży produkcyjnej są systemy ERP (ang. Enterprise Resource Planning), które odgrywają niezastąpioną rolę w utrzymaniu ruchu oraz zarządzaniu operacjami firmy.

Czytaj więcej

Milion złotych dla potrzebujących od pracowników Volkswagen Poznań

Zakończyła się czternasta edycja programu „1 + 1 = 3”. W tym roku pieniądze ponownie trafiły do fundacji „Dzieciaki Czwórki” ze Swarzędza. Zarząd Volkswagen Poznań z okazji 30-lecia spółki podwoił kwotę zebraną przez pracowników w 2023 roku. Pracownicy Volkswagen Poznań zebrali już łącznie milion złotych na cele charytatywne.

Czytaj więcej

Partner HR w obszarze produkcyjnym. Czy jest to możliwe?

HR Business Partnering jest modelem współpracy z organizacją, która od kilku lat funkcjonuje i rozwija się na polskim rynku. Tradycyjne korzenie HR w Polsce jeszcze do niedawna skupiały się zazwyczaj na zadaniach administracyjno-kadrowo-płacowych. Dziś oczekiwania biznesu i pracowników są bardziej złożone i wymagające. Coraz powszechniejsza staje się rola HR Business Partnera w mniejszych i większych organizacjach.

Czytaj więcej

Licencja – ukryte koszty zakupu maszyn w Przemyśle 4.0

Niemal wszystkie urządzenia, a w szczególności maszyny produkcyjne, są dzisiaj sterowane za pomocą odpowiedniego oprogramowania. Można powiedzieć, że bez takiego wsparcia systemowego po prostu nie będą funkcjonować. Dlatego każdy zakup wiąże się z zawarciem umowy licencyjnej. Nawet jeżeli strony nie określiły tego wprost w umowie sprzedaży – taka licencja jest udzielana wraz z realizacją zakupu. Może to nastąpić również na podstawie odrębnych warunków opisanych w dokumentacji urządzenia, na stronie internetowej producenta, a czasami dochodzi do udzielenia licencji tzw. dorozumianej, której warunki będą wynikać z pozostałych ustaleń stron.

Czytaj więcej

TOOLEX 2023 – relacja z targów

Tegoroczna, 15. już edycja targów TOOLEX, która odbyła się w dniach 3–5 października br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, przeszła już do historii. Jak podaje organizator, w tym roku TOOLEX zgromadził prawie 150 wystawców, którzy na 12 tys. m2 powierzchni wystawienniczej prezentowali najnowsze, innowacyjne rozwiąza- nia dla przemysłu maszynowego.

Czytaj więcej

Zakup maszyny od zagranicznego dostawcy. Problemy w praktyce

Zakup maszyny od zagranicznego dostawcy w praktyce wymaga dobrze sporządzonej umowy, która w pełni zabezpieczy interesy kupującego. Kontrakty zawierane z podmiotami zagranicznymi zwykle w swoich postanowieniach umownych zawierają odesłanie do stosowania przepisów prawa właściwych dla siedziby sprzedającego. Czy takie rozwiązanie jest prawidłowe i korzystne dla kupującego? A może, wbrew zapisom umownym, zastosowanie znajdą inne przepisy, których strony nie wzięły pod uwagę?

Czytaj więcej

Jak systemy ERP transformują utrzymanie ruchu w przemyśle produkcyjnym

W dzisiejszym – dynamicznym i konkurencyjnym – świecie produkcji, efektywne zarządzanie procesami i utrzymaniem ruchu w firmach produkcyjnych jest niezbędne do ich sprawnego funkcjonowania.

Czytaj więcej

Targi ITM INDUSTRY EUROPE 2023 już za nami

Tegoroczne targi ITM INDUSTRY EUROPE 2023 przeszły już do historii. W dniach od 30 maja do 2 czerwca tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich odwiedziło ponad 15 tys. zwiedzających. Mogli oni podziwiać targowe ekspozycje przygotowane przez prawie 700 firm z całego świata, które rozmieszczono w siedmiu halach o łącznej powierzchni 42 tys. m2.

Czytaj więcej

Awaria – jak zaplanować zakup maszyny, aby zminimalizować postoje

Kupując maszynę, zawsze trzeba mieć na względzie, że po jej dostarczeniu i zamontowaniu może się okazać, że nie działa ona prawidłowo, nie spełnia oczekiwań kupującego, ma widoczne wady lub inne defekty. Czasami dopiero po pewnym czasie od montażu maszyny i jej uruchomienia, wychodzą na jaw usterki lub inne nieprawidłowości w jej działaniu.

Czytaj więcej

Maszyny używane

Zaawansowany i bezawaryjny park maszynowy to fundament dobrze prosperującego przedsiębiorstwa. Barierą dla jego rozwoju może być cena zakupu nowych maszyn i urządzeń. Dlatego wiele firm decyduje się na doposażenie linii produkcyjnych z wykorzystaniem ofert rynku wtórnego. Gdzie szukać maszyn używanych, na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu i jak go sfinansować?

Czytaj więcej