Dział: Pomiary i jakość

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Kompensacja niewyważenia uchwytu i niewyważenia wirnika wynikającego z niecentryczności jego mocowania

Kompensacja jest czynnością technologiczną przybliżającą wskazania niewyważenia do rzeczywistej wartości obciążającej wirnik. Dlatego wyważanie tarczy z użyciem wałka technologicznego lub uchwytu na pionowym wrzecionie bez wykonania kompensacji, jest obarczone ryzykiem błędnej identyfikacji niewyważenia.

Czytaj więcej

Składowe niewyważenia występujące na wirniku podczas obrotów

Pojęcie niewyważenia odnosi się zarówno do wirnika sztywnego, jak i podatnego giętnie. Na wirniku sztywnym niewyważenie początkowe jest stałe w całym zakresie zmienności prędkości obrotowej. Na wirniku podatnym giętnie jest zmienne i zależy od prędkości obrotowej.

Czytaj więcej

Korzystaj z elastyczności i bezpieczeństwa

Materiały o zróżnicowanych szerokościach, umieszczone w różnych pozycjach oraz częściowo załadowane palety stanowią szczególne utrudnienie przy zapewnianiu ochrony dostępu do stacji transferowych. Podejmując wyzwanie, Leuze stawia na koncepcję dynamicznego dopasowania formatu. Dzięki temu można cieszyć się pełną harmonią efektywności i bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

Większa transparentność w dwóch słowach

Standard OPC UA ułatwia bardziej efektywną ocenę danych z maszyn i urządzeń. Operatorzy systemów mogą skorzystać z nowych możliwości dzięki czujnikom z certyfikatem Leuze OPC UA.

Czytaj więcej

Czym kontrolować duże powierzchnie?

Hexagon wprowadza na rynek obsługiwany ręcznie i automatycznie skaner 3D  - Absolute Scanner AS1-XL, który umożliwia pomiary bardzo dużych powierzchni. Pomiary przeprowadzane są za pomocą przenośnych ramion pomiarowych i trackerów laserowych.

Czytaj więcej

Przemysłowe technologie pomiarowe i polski rynek sprzętu pomiarowego

Metrologia i pomiary przemysłowe, podobnie jak większość technologii wytwarzania, które są zgodne z założeniami Przemysłu 4.0, ulegają coraz szybszej cyfryzacji. Urządzenia Metrologii 4.0, bo tak w ramach analogii możemy nazwać współczesne przemysłowe systemy pomiarowe, są w pełni skomunikowane z systemami wytwórczymi i mogą być wyposażone w szereg czujników na bieżąco monitorujących ich stan. Sensory te, które często są też wizyjnymi czujnikami obrazu, pozwalają systemom pomiarowym na bieżąco orientować się w przestrzeni i środowisku pracy, a algorytmy sztucznej inteligencji nadzorują przebieg procesu pomiarowego. O najnowszych rozwiązaniach w dziedzinie systemów pomiarowych, rynkowych tendencjach i przyszłości Metrologii 4.0 z Witoldem Siemieniako, Key Account Managerem w Hexagon Metrology rozmawia dr inż. Marcin Bieńkowski.

Czytaj więcej

Jak dokonać precyzyjnego pomiaru dużych średnic na elementach wielkogabarytowych?

Wiele firm zajmujących się obróbką elementów wielkogabarytowych boryka się z problemem dokładnego pomiaru średnic powyżej 300 mm, czyli takich, które przekraczają zakresy stosowania trójpunktowych średnicówek mikrometrycznych większości producentów. Zawsze wówczas pojawia się pytanie, jakiego narzędzia użyć, aby średnice wykonane w klasie np. H7 zmierzyć z odpowiednią dokładnością.

Czytaj więcej

We właściwym świetle

Wiele rodzajów światła plus kompaktowa obudowa: Nowy czujnik kontrastu KRT 3C firmy Leuze – elastyczna integracja w procesach pakowania dzięki niewielkim rozmiarom i możliwości pracy w wielu kolorach.

Czytaj więcej

Mikro-centrum logistyczne: przyszłość handlu detalicznego

W Niemczech zamówienia i dostawy świeżej żywności realizowane przez sklepy internetowe posiadają udział w rynku na poziomie 2,5% i nie kształtują się na takim poziomie jak w USA (3,4%), czy w regionie Azji i Pacyfiku (7,5%). Niemniej jednak wartości te wykazują tendencję wzrostową. Eksperci spodziewają się, że do 2030 roku ok. 20% wszystkich zakupów w supermarketach będzie realizowanych poprzez zamówienia online. Z jednej strony wynika to z faktu, że od lat, również w Niemczech, rośnie liczba dostawców żywności, którzy oferują połączenie usług sklepu internetowego oraz realizacji dostaw, konkurując tym samym ze stacjonarnymi sprzedawcami żywności. Z drugiej strony jest to rezultat rosnącego wpływu, jaki globalne mega-trendy, takie jak np. cyfryzacja wywierają na handel i społeczeństwo.

Czytaj więcej

Co czeka branżę opakowań?

Presja na zwiększenie wydajności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów eksploatacji i wpływu na środowisko sprawia, że linie pakujące muszą sprostać niespotykanemu wcześniej zróżnicowaniu produktów. Nowe i powstające rozwiązania w zakresie automatyzacji mogą pomóc firmom z branży produktów szybko zbywalnych (CPG) w redukcji zużycia energii, usprawnieniu procesów produkcyjnych, optymalizacji pracy maszyn oraz w wielu innych aspektach. W miarę jak rozwiązania stają się powszechne, przyszłość branży opakowaniowej rysuje się w sposób bardziej zrównoważony, wydajny i produktywny niż kiedykolwiek wcześniej

Czytaj więcej

Nowe standardy dla kompaktowych systemów pozycjonowania

AMS 100i firmy Leuze jest jednym z najmniejszych laserowych systemów pozycjonowania dostępnych na rynku. Dzięki temu jest idealnym rozwiązaniem w przypadku zabudowy urządzeń w ograniczonej przestrzeni.

Czytaj więcej

Ustalenie się niewyważenia na wirniku jako skutek zamontowania łożysk na wałku

Metody obróbki mechanicznej są ciągle doskonalone. Doświadczenie projektantów i konstruktorów się powiększa wraz z kolejnymi wdrożeniami. Metody montażu elementów wirujących zespołów uwzględniają doświadczenia poprzedników. Dlaczego, wobec powyższego, nie zaginął problem niewyważenia i minimalizacji drgań wirników?

Czytaj więcej